STOP SDBLOCKER

תשבצים, תשחצים. כל הפתרונות, כל ההגדרות, כל מה שאתם מחפשים - רק במורדו תשבצים. הפיצוח עלינו , הפרס עליכם ;-)

רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>
מודעות

מראשי עירית תל אביב יפו | מראשי עירית ת"א יפו בעבר תשבץ

פתרון תשחצים. כל התשובות בחינם.  התשובות להגדרה מראשי עירית תל אביב יפו, מראשי עירית ת"א יפו הם:
תל אביב היא העיר המרכזית ברחבי גוש דן, שוכנת לחוף הים התיכון ובשורותיה זורמים נחל איילון, ונחל הירקון. תל אביב נחשבת למטרופולין בתחומי הכלכלה, מסחר, תרבות ותקשורת במדינת ישראל. בעיר מתגוררים למעלה מ-480,000 תושבים. עיר הנמל יפו היתה ראשיתה של העיר ת"א, וב-1949 אוחדו, ולכן נקראת העיר כיום תל אביב-יפו. תל אביב מחזיקה בכינוי "העיר העברית הראשונה" כיוון שהיתה פורצת דרך בבניית עיר בארץ ישראל בתקופת שיבת ציון המודרנית.
לרגל חגיגות ה-100 לעיר נחנכו שלושה מסלולי הליכה בעיר: "השביל הלבן", "השביל הכחול", ו"השביל הירוק".

מייסד תל אביב

ראש העיר הראשון של תל אביב היה מאיר דיזינגוף, מייסד העיר. דיזינגוף האמין כי תל אביב צריכה להיות עיר מודרנית ובינלאומית, והוא תרם רבות לפיתוחה של העיר. בין השאר, הוא דאג לבניית תשתיות מתקדמות, כמו כבישים, חשמל ומים, וכן לבניית מבנים ציבוריים חשובים, כמו בית העירייה, בנק אשראי, "יריד המזרח", ומוזיאון לאמנות.

העיר העברית הגדולה

בשנות ה-50 וה-60, תל אביב הפכה לעיר העברית הגדולה ביותר. ראשי העירייה של העיר בתקופה זו, ישראל רוקח, חיים לבנון ומרדכי נמיר, דאגו לקלוט את המוני העולים שהגיעו לישראל. בין השאר, הם דאגו לבניית שכונות חדשות, פיתחו את התחבורה הציבורית בעיר, וגם שיפרו את שירותי הבריאות והתרבות.

תקופת הצמיחה

במהלך המאה ה-20 העיר צמחה במהירות, והוזמן לעיר מתכנן הערים הסקוטי סר פטריק גדס כדי להכין תוכנית מתאר לעיר העתידה לגדול ולמנות כ־100,000 תושבים. התכנית שלו משמשת את ת"א עד היום - רחובות ושדרות ממזרח למערב שיכניסו בריזה מהים, ורחובות מצפון לדרום שיאפשרו התפתחות מסחר בעיר בין השאר. שכונות חדשנ נבנו בעיר כמו שכונות הפועלים נווה שאנן ופלורנטין, שהן בעלות מתאר עירוני שונה. התעשייה והמסחר בעיר התפתחו, והשתפרו שירותי החינוך והרווחה.

עיר בינלאומית

בשנות ה-70 וה-80, תל אביב הפכה לעיר בינלאומית. התחילה מגמה של בניית בתי המלון לאורך החוף והפיכתו של חוף הים למוקד תיירות נחשק. ראשי העירייה של העיר בתקופה זו דאגו לפתח את העיר כמרכז תרבותי, עסקי ותיירותי. בין השאר, הם דאגו לבניית מרכזי תרבות חדשים, לפיתוח התעשייה התיירותית בעיר, ולשיפור את איכות החיים של התושבים.

עיר בלי הפסקה

כיום, תל אביב-יפו היא עיר תוססת ופעילה, מגדלי מגורים ומשרדים מוקמים באזורים שונים בעיר, ורבות בצירי נתיבי איילון. העיר מציעה מגוון רחב של אפשרויות בילוי ותרבות, מועדונים ומסעדות שפתוחות עד השעות הקטנות של הלילה. ראש העירייה הנוכחי של העיר, רון חולדאי, ממשיך להוביל את פיתוחה של העיר. בין השאר, הוא דאג להרחבת חופי הים של העיר, לשיפור שירותי הביטחון והרווחה ולפיתוחאת התשתיות התחבורתיות בעיר. בתחילה חולדאי הפחית את שטח המדרכות כדי להקל על זרימת תנועת כלי הרכב. וכיום התהפכה המגמה והעיר מתעדפת מדרכות וסוללת מאות קילומטרים של שבילי אופניים.

עובדות פיקנטיות

  • תל אביב היא העיר העברית הראשונה בישראל.
  • העיר נוסדה בשנת 1909 על ידי קבוצת מהגרים יהודים מאירופה.
  • תל אביב ידועה כעיר ללא הפסקה, עם חיי לילה תוססים ותרבות עשירה.

מילים אחרונות

תל אביב-יפו היא עיר עם היסטוריה עשירה ומרשימה. ראשי העירייה שלה שיחקו תפקיד חשוב בפיתוח שלה, והם תרמו רבות להפיכתה לעיר המודרנית והבינלאומית שהיא היום.

השינויים העיקריים שחלו בעיר לאורך השנים הם:

  • תל אביב גדלה והתרחבה באופן משמעותי.
  • העיר הפכה למרכז תרבותי, עסקי ותיירותי חשוב.
  • תל אביב הפכה לעיר בינלאומית.
התשובות הן: 


מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: להט 
פתרון 4 אותיות: בלוך, נמיר, רוקח, שלוש    
פתרון 5 אותיות: לבנון, מילוא 
פתרון 6 אותיות: חולדאי  
פתרון 7 אותיות: דיזנגוף (ראש העיר הראשון של ת"א)
פתרון 8 אותיות ומעלה: בלומנפלד, רבינוביץ 
פתרון 2 מילים ומעלה: דוד בלוך-בלומנפלד, חיים לבנון, יהושע רבינוביץ, ישראל רוקח (מראשי עירית ת"א בעבר /מראשי עיריית ת"א ומשרי הפנים של ישראל), מאיר דיזנגוף, מרדכי נמיר, משה שלוש, רון חולדאי (ראש עיריית ת"א יפו), רוני מילוא (מראשי עיריית ת"א), שלמה להט (מראשי עיריית ת"א)
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תשבצים ותשחצים

פתרון תשבצים ותשחצים. בעזרת מורדו תשחצים תוכלו לפצח את התשבץ בקלות וביעילות. תשבצים ותשחצים טובים לזכרון. ולפיתוח יכולת החשיבה.